loader image

Badanie wzroku

/Szczecin okulista? Co warto wiedzieć?

Warto wiedzieć o tym, że obecnie wyróżniamy kilku specjalistów, oferujących fachowy dobór najlepszych okularów i soczewek korekcyjnych. Co warto o nich wiedzieć?

Kto bada nasz wzrok?

Optometrysta

Zajmuje się wadami refrakcji oka, obejmującymi m.in. krótkowzroczność, nadwzroczność, starczowzroczność i astygmatyzm. Na podstawie wykonanych badań dobiera najlepsze okulary i soczewki. Może zajmować się również doborem ćwiczeń rehabilitacyjnych, by dodatkowo wspomóc korygowanie wzroku.

Okulista

W sprawach związanych z wadami refrakcji oka i chorobami narządu wzroku jest określany jako lekarz pierwszego kontaktu. Okulista odpowiada za stawianie diagnoz i dobór sposobów leczenia z zakresu chorób oczu.

Optyk

Jest to specjalista odpowiedzialny za realizację zamówienia na okulary lub soczewki. Zajmuje się również naprawą okularów, wymianą szkieł i bieżącą konserwacją. Niektórzy optycy mają również uprawnienia optometryczne, czyli są w stanie dobierać odpowiednią moc szkieł.

Badanie wzroku Szczecin? Jak przebiega wizyta?

1. Rozpoczynamy od wywiadu zdrowotnego, podczas którego optometrysta zdobywa informacje na temat dotychczasowego przebiegu leczenia i indywidualnych potrzeb.

2. Przeprowadzamy specjalistyczne badanie wzroku z wykorzystaniem autorefraktometru. Badanie jest bezbolesne, polega na wpuszczeniu do oka wiązki promieniowania podczerwonego, i na podstawie sposobu jej odbijania się od poszczególnych struktur w gałce ocznej, przeprowadzana jest analiza wady wzroku.

3. W dalszym kroku ustalamy ostrość widzenia i wadę refrakcji, a także badamy tzw. parametry widzenia obuocznego. Na podstawie zebranych w ten sposób informacji dobieramy najlepsze okulary lub soczewki.

Optometrysta Szczecin – Dlaczego warto wykonać badania w naszym salonie

Od wielu innych salonów różnimy się tym, że pomimo wyznaczonego czasu trwania wizyty, jaki możemy poświęcić na przebadanie każdego z naszych pacjentów, wszystkim poświęcamy go dokładnie tyle, ile potrzebują. W razie konieczności wystawiamy skierowania do innych specjalistów. Do tego oferujemy badanie w korzystnej cenie 99 złotych, która nie jest ceną promocyjną, lecz stałą.

Łączymy przystępne koszty diagnostyki z otwartością na naszych pacjentów i dostępem do najlepszych soczewek okularowych na rynku. Ponadto, oprawiamy szkła w markowe oprawki od najpopularniejszych, światowych producentów, a także oferujemy możliwość zaopatrzenia się w oryginalne oprawki z kolekcji własnej.

Gabinet znajduje się przy ulicy Monte Cassino 40, 71-899 Szczecin

Komputerowe badanie wzroku – cena

Koszta takiego badania wzroku wynosi 99 zł.

 

W celu umówienia wizyty na badanie wzroku, prosimy o kontakt telefoniczny.

Telefon

}

Godziny otwarcia

10:00 – 18:00 

W soboty

10:00 – 14:00