loader image

Oferta soczewki

Soczewki Szczecin? Najlepsza oferta na rynku!

W salonie optycznym Optyk Lepert dbamy o to, by nasi klienci mogli korzystać wyłącznie z najlepszych soczewek, jakie są obecnie dostępne na rynku. Korzystamy m.in. z wyrobów firm American Lens BOD, wyprodukowanych z pomocą najnowocześniejszych technologii w idei ?free form?, umożliwiającej pełne dostosowanie soczewki okularowej do indywidualnych potrzeb użytkowników. W naszej ofercie są również wyroby producenta Jai Kudo England, wykorzystujące m.in. technologię BlueCare, wspomagającą ochronę oczu podczas długich godzin spędzonych przed komputerem. Co jeszcze warto wiedzieć o soczewkach okularowych?

 

Najważniejsze właściwości soczewek okularowych

    • Wyróżniamy soczewki mineralne, organiczne i poliwęglanowe. Od soczewek mineralnych stopniowo dziś odchodzimy, m.in. ze względu na odczuwalny ciężar właściwy. Z kolei soczewki organiczne i poliwęglanowe charakteryzują się większą odpornością na stłuczenia i zarysowania. Soczewki poliwęglanowe są szczególnie polecane osobom aktywnym fizycznie.
    • Soczewki okularowe dobierane są ze względu na współczynnik załamania światła, w skrócie określany jako index. Im wyższy index, tym cieńsza jest soczewka. Szkła o wysokich indexach stosuje się w przypadku większych wad wzroku.
    • Asferyczność. Soczewki asferyczne minimalizują zniekształcenia obrazu, jakie pojawiają się w przypadku stosowania klasycznych soczewek sferycznych, zapewniając w ten sposób znacznie większy komfort widzenia.
    • Soczewki jednoogniskowe i progresywne – Pierwszy rodzaj służy korekcji jednego rodzaju wady, z kolei soczewki progresywne są alternatywą dla soczewek dwuogniskowych, dlatego że umożliwiają dobre widzenie do dali i do bliży, z uwzględnieniem odległości pośrednich.

Nasi specjaliści w salonie Optyk Lepert oferują specjalistyczne badanie optometryczne, na podstawie którego następuje dokładne określenie wady wzroku i dobranie jak najlepszych soczewek korekcyjnych wraz z powłokami dodatkowymi

Na co warto zwracać uwagę przy wyborze soczewek okularowych?

Powłoka antyrefleksyjna, zapewnia ochronę przed odbijającym się światłem, co ma szczególne znaczenie podczas pracy przed komputerem oraz jazdy samochodem.

Powłoka Blue Care, ma ona różne nazwy w zależności od producenta, nie zmienia się jednak jej założenie, chodzi o blokowanie nadmiaru niebieskiego światła, emitowanego przez urządzenia, a prowadzącego czasem do zmian chorobowych narządu wzroku.

Powłoka oleofobowa i hydrofobowa, ich głównym zadaniem jest ochrona przed tłustymi zanieczyszczeniami, a także przed osadzaniem się wody, co ma szczególne znaczenie w deszczową pogodę.

Powłoka ochronna dla kierowców, ma ona w sobie wszelkie właściwości, dzięki którym poprawie ulega komfort jazdy. Zastosowanie polaryzacji niweluje uciążliwy efekt oślepiających świateł i ułatwia jazdę w godzinach nocnych.

Fotochrom, polega to na zabarwianiu się soczewki na wybrany kolor w wyniku kontaktu z promieniami UV. Nowoczesne technologie coraz częściej umożliwiają dostosowanie intensywności zabarwienia w zależności od natężenia promieniowania słonecznego.

 

Jak widać, współczesne soczewki okularowe mogą zaoferować nam naprawdę wiele. Aby mogły służyć Państwu jak najlepiej, zachęcamy do dobrania ich z pomocą specjalistów w salonie Optyk Lepert. A gdy soczewki są już wybrane, zachęcamy do zapoznania się z oryginalną kolekcją naszych oprawek okularowych.

Adres

Al. Wojska Polskiego 60

Szczecin

Telefon

}

Godziny otwarcia

10:00 – 18:00

E - mail