loader image

Okulary Przeciwsłoneczne

Coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest dobranie odpowiednich okularów przeciwsłonecznych. Istotne jest nie tylko to, jak będziemy w nich wyglądać i to, czy pasują one do wybranych stylizacji. Są to czynniki o dużym znaczeniu, pamiętajmy jednak, że nie jedyne. Czym odznaczają się dobre okulary przeciwsłoneczne i dlaczego warto wybrać je właśnie u nas?

Kiedy warto wybrać okulary przeciwsłoneczne?

Wbrew pozorom, przydają się one nie tylko latem. Również zimą nasze oczy są mocno narażone na intensywne działanie promieni słonecznych, przez co wzrasta ryzyko zapadnięcia m.in. na takie choroby, jak zaćma. Dochodzi do tego również uprawianie sportów zimowych, czy też długie godziny jazdy samochodem, podczas których oczy są narażone na działanie wyjątkowo intensywnych bodźców.

Dobór najlepszych okularów przeciwsłonecznych z pomocą naszych specjalistów

Jeśli nie są Państwo pewni, na jakie kryteria dokładnie zwracać uwagę przy wyborze okularów przeciwsłonecznych, zapraszamy serdecznie do naszego salonu, gdzie pomocy udzielają wykwalifikowani doradcy. Poniżej dla ułatwienia, zamieszczamy kilka przykładowych kryteriów.

 

    • Moc filtra UV – w przypadku okularów może on osiągać wartość 400, i jest to wartość zalecana najczęściej, jako że w pełni pochłania promieniowanie słoneczne.
    • Filtr polaryzacyjny – pozwala on zniwelować odbicie światła, jednocześnie podkreślając kolory i wyostrzając obraz.
    • Filtr fotochromowy – zdarza się, że konieczne jest połączenie właściwości korekcyjnych z ochroną przed słońcem. Wówczas klasyczne szkła korekcyjne wyposażone są w filtr fotochromowy, dzięki któremu szkła przybierają wybraną barwę o stopniu intensywności zależnym od natężenia światła.
    • Kategoria filtra – wyróżniamy 4 główne kategorie, co jest szczególnie ważne ze względu na określenie ilości przepuszczanego światła. Filtr w 1. kategorii przepuszcza do 40% światła, podczas gdy w przypadku kategorii ostatniej przepuszczalność może spaść nawet do 8%.

Okulary przeciwsłoneczne Szczecin? Atrakcyjny wybór oprawek

Kiedy już ustalą Państwo, jakie właściwości mają posiadać preferowane szkła, można spokojnie zająć się doborem oprawek. Nasza oferta składa się zarówno z modeli od producentów cieszących się na rynku wieloletnią renomą, jak i producentów niezależnych, których wyroby są równie dobrej jakości. Zapraszamy do zapoznania się bliżej z oprawkami takimi, jak Liu Jo, Calvin Klein, Tartine et Chocolat, Vingino Eyewear, Italia Independent i wiele innych.

Nasi doradcy już czekają! – Optyk Lepert Szczecin

Nasi specjaliści w salonie Optyk Lepert oferują specjalistyczne badanie optometryczne, na podstawie którego następuje dokładne określenie wady wzroku i dobranie jak najlepszych soczewek korekcyjnych wraz z powłokami dodatkowymi

Etnia Barcelona
gigi barcelona
roberto cavalli
just cavalli
caroline abram
swarovski
mont blanc
tag heuer
barberini
von arkel
porsche design
timberland
gerry weber
italia independent
adidas
jai kudo
charmossas
2looks eyewear
shiseido
elevenparis
vingino eyewear
hello kitty
disney pixar
giorgio fedon
calvin klein
calvin klein
disney pixar
calvin klein
calvin klein
disney pixar
giorgio fedon
calvin klein

Adres

Al. Wojska Polskiego 60

Szczecin

Telefon

}

Godziny otwarcia

10:00 – 18:00

E - mail